Правила поведінки здобувача освіти в ліцеї №2
Загальні правила поведінки здобувачів освіти
1. Дисципліна і порядок у закладі освіти підтримуються на основі поваги людської гідності учнів, педагогів та інших працівників ліцею.
2. Застосування методів психологічного й фізичного насильства по відношенню до оточуючих є неприпустимими.
3. Здобувачі освіти сумлінно вчаться, дбайливо ставляться до майна, поважають честь і гідність інших учнів, працівників ліцею, дотримуються внутрішнього розпорядку та принципу академічної доброчесності.
4. Учні закладу проявляють повагу до старших, піклуються про молодших.
5. Прояви булінгу (цькування), залякування, знущання, приниження особистості та дискримінації за національною або расовою ознакою на адресу учасників освітнього процесу є недопустимі.
6. Територія ліцею - не місце будь-яким видам зброї, вибухових, вогненебезпечних речовини, алкогольних напоїв та інших наркотичних, токсичних речовин.
7. Залишати територію ліцею під час навчальних занять можна лише з дозволу педагогів або медичної сестри, попередньо узгодивши з батьками.
8. У разі пропуску занять до трьох днів учень повинен пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які їх замінюють) про причини відсутності.
Поведінка учнів під час навчальних занять
1. Учні приходять до ліцею за 10-15 хвилин до початку навчальних занять, займають своє робоче місце, готують всі необхідні приладдя до уроку за розкладом.
2. Учні під час навчального заняття поважають честь і гідність інших учасників освітнього процесу.
3. Під час навчального заняття учень виходить з класу тільки з дозволу педагога.
4. Учні використовують ґаджети під час навчальних занять лише з дозволу вчителя.
Поведінка учнів до початку, на перервах і після закінчення занять
1. Під час перерви учень наводить чистоту й порядок на своєму робочому місці;
2. Час перерви – особистий час кожного учня. Він може його проводити на свій розсуд, проте не заважати іншим.
3. Під час перерви учні вільно рухаються коридорами ліцею, окрім тих місць, де їхнє перебування може бути небезпечним (поблизу віконних отворів, горища, підвалу, кухні, аварійних сходових виходів).
4. На перервах учні можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя чи адміністратора за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.